Nawadnianie u seniorów to podstawa! Jaką wybrać wodę dla osób starszych?

Nawadnianie u seniorów to podstawa! Jaką wybrać wodę dla osób starszych?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Woda filtrowana nie jest tak twarda jak woda prosto z kranu. Zmiękczona za pomocą filtra pozwala m.in. chronić domowy sprzęt AGD przed kamieniem, a przede wszystkim jest tania, ekologiczna i nie trzeba jej dźwigać ze sklepu. Jaka woda jest najlepsza dla starszych osób? Z powyższych względów – właśnie filtrowana!

Woda to podstawa w każdym wieku. Jest jednak szczególnie ważna w przypadku seniorów, którzy w znacznej mierze narażeni są na odwodnienie organizmu. Jeśli jesteś seniorem lub opiekujesz się osobą starszą – ten artykuł jest dla Ciebie!

Jak dbać o nawodnienie starszych osób

Wielu seniorów cierpi na dolegliwości, które sprawiają, że procesy zachodzące w organizmie są mniej wydajne. Na dodatek fizjologiczne zmiany związane ze starzeniem się sprawiają, że trudniej jest dostarczyć odpowiednią ilość wody do wszystkich tkanek. Właściwemu nawodnieniu organizmu nie sprzyja też mała ilość ruchu, niewłaściwie zbilansowana dieta, częste picie odwadniających płynów takich jak kawa czy herbata oraz zażywanie leków.

Niestety, mimo że seniorzy są najbardziej narażoną grupą na odwodnienie, okazuje się, że najmniej chętnie sięgają po wodę. Jak to zmienić? Spore znaczenie przy nawadnianiu ma stały i łatwy dostęp do wody. Wychodzenie po nią specjalnie do sklepu, dźwiganie z powrotem i płacenie ok. 2 zł za 1 litr nie jest komfortowe.

Woda filtrowana – korzyści dla ekologii, portfela i wygoda na co dzień

Oczywiście, wodę można kupować w plastikowych butelkach w sklepie, płacić za nią, dźwigać z powrotem do domu i zanieczyszczać środowisko naturalne odpadami z tworzywa sztucznego. Nie leży to jednak w niczyim interesie.

Idealnym rozwiązaniem są filtry do wody. Usuwają one z „kranówki” związki chloru, a także metale ciężkie i pestycydy. Eliminują także zanieczyszczenia mechaniczne takie jak drobinki rdzy czy piasku. Woda filtrowana pozwala także chronić czajnik elektryczny i ekspres do kawy przed działaniem kamienia, dzięki czemu nie musimy ich „odkamieniać”.

Dużą zaletą filtrów do wody jest to, że, np. w postaci dzbanka z filtrem, są zawsze pod ręką i nie wymagają wychodzenia do sklepu. Wystarczy nalać wodę do dzbanka i odczekać kilkadziesiąt sekund aż się przefiltruje. Dzbanek może mieć pojemności 2 lub 4 litrów i być wykonany np. ze szkła. Więcej informacji o dzbankach z filtrem znajdziesz na stronie. Wygodnym rozwiązaniem są także filtry przepływowe podzlewozmywakowe, dzięki którym woda filtrowana płynie prosto z kranu.

Woda filtrowana to przede wszystkim duża wygoda. To także odciążenie dla portfela (i kręgosłupa) oraz środowiska naturalnego. Korzyści jest mnóstwo!

Redakcja

Polecane

Bezpieczeństwo w ruchu ulicznym a aparaty słuchowe

Bezpieczeństwo w ruchu ulicznym a aparaty słuchowe

Alabastrowa cera – jak dbać o jasną skórę?

Alabastrowa cera – jak dbać o jasną skórę?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 11 =