Jak skutecznie odkleić taśmę dwustronną? Porady

Jak skutecznie odkleić taśmę dwustronną? Porady

Taśma klejąca dwustronna to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Używamy jej zarówno podczas remontów, jak też i na co dzień. Dobrej jakości taśmy zapewniają trwałość i dużą przyczepność. Problem rodzi się, kiedy chcemy usunąć pozostałości taśmy z powierzchni, na której była ona zastosowana. Jak odkleić taśmę dwustronną i czy jest to w ogóle możliwe? Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania taśmy. Przedstawiamy więc kilka sposób na to, jak poradzić sobie z resztkami dwustronnej taśmy na różnych powierzchniach.

Mocne taśmy dwustronne – zastosowanie

Oryginalną taśmę dwustronną możemy kupić zarówno w rolce, jak i w arkuszach. Takie taśmy znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Można używać ich do klejenia tektury, papieru i tworzyw sztucznych. Produkt ten sprawdzi się jednak również przy znacznie bardziej skomplikowanych pracach. Wszechstronność taśmy dwustronnej ujawnia się bowiem w możliwości sklejenia metalu, ceramiki i aluminium. Taśmy dwustronne mogą skleić nawet płyty karton-gipsowe! Taka taśma klejąca dwustronna używana jest w motoryzacji, np. do naprawy lusterek samochodowych. Przy jej pomocy zamyka się różnego rodzaju opakowania oraz przykleja ozdoby na meblach w pokojach dziecięcych. Taki taśmy wykorzystać można również do podklejenia dywanów i wycieraczek, by nie ślizgały się one po podłodze. Kto kiedykolwiek używał taśmy dwustronnej wie jednak, że trzeba się porządnie natrudzić, by usunąć ślady po jej użyciu.

czym zmyć taśmę dwustronną

Czym usunąć taśmę dwustronną?

Użycie taśmy dwustronnej sprawia, że poszczególne elementy przymocowane są do siebie precyzyjnie i trwale. Taśma dwustronna umożliwia sklejenie ze sobą wielu materiałów, co z chęcią wykorzystywane jest w transporcie i przemyśle, ale również i w naszych domach. Równocześnie taśmę dwustronną bardzo trudno usunąć. Pozostałości taśmy nie wyglądają natomiast zbyt estetycznie. Dlatego też wiele osób poszukuje rozwiązania problemu czym usunąć resztki taśmy z różnych powierzchni, na których była ona zastosowana. Podpowiadamy więc kilka sprawdzonych w praktyce sposobów na to, jak poradzić sobie z oryginalną taśmą dwustronną i jej resztkami.

jak odkleić taśmę dwustronną

Jak usunąć taśmy samoprzylepne ze ściany?

Taśmę dwustronną umieszczamy na ścianie z różnych powodów. Przy jej pomocy zawieszamy np. obrazy, zdjęcia czy inne ozdoby, dzięki czemu nie musimy wiercić dziury czy wbijać gwoździa. Jednak zdrapywanie taśmy dwustronnej ze ścian nie jest już takim łatwym zadaniem. Pozostałości resztek kleju taśmy szpecą ściany i obniżają ich walory estetyczne. Czym usunąć taśmę ze ścian? Popularnym sposobem jest zdejmowanie taśmy papierem ściernym. Jeśli chcemy usunąć taśmę piankową, lepiej sprawdzi się natomiast szpachelka. Obojętnie, który sposób wybierzemy, należy to robić bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić ściany. Do usuwania taśmy samoprzylepnej ze ściany przyda się również suszarka. Przy jej pomocy można z powodzeniem usunąć taśmę dwustronną ze ściany, a z jej powierzchni resztki kleju.

jak usunąć klej z taśmy dwustronnej

Czym usunąć klej z szyby samochodowej?

Jednym ze skutecznych sposobów na to, jak usunąć taśmę szybko z szyby samochodowej, jest użycie ciepłej wody i delikatnej gąbki. Jeśli na szybie zostały ślady taśmy, ciepła woda z pewnością ułatwi ich usunięcie. Przyklejona taśma musi zostać namoczona. Warto również odczekać pewien czas, by usuwanie starej taśmy było łatwiejsze. Ciepła woda nasącza powierzchnię i pomaga usuwać taśmy i ich pozostałości. Jak inaczej usunąć taśmę z szyby samochodu? Tutaj również sprawdzi się suszarka do włosów. Chociaż taśma dwustronna jest trudna do usunięcia, jej podgrzanie znacząco ułatwia to zadanie. Dzięki podgrzaniu suszarką usunięcie resztek niechcianej taśmy z samochodowej szyby będzie znacznie łatwiejsze.

Jak usunąć mocną taśmę dwustronną z mebli?

Taśma dwustronna ratuje nas w różnych sytuacjach. Bardzo często bywa ona wykorzystywana np. w pokojach dziecięcych. Przy jej pomocy ozdabiamy szafki bajkowymi postaciami i innymi obrazkami, które mają przysparzać radości najmłodszym członkom rodziny. Jak usunąć bezpiecznie taśmę z mebli? To zadanie nie jest już takie łatwe. Z pewnością jednak woda z mydłem ułatwi usuwanie taśmy. Jeśli klej taśmy zbyt mocno trzyma, być może to właśnie jego namoczenie pozwoli rozwiązać problem. Do usuwania przyklejonej taśmy możemy użyć delikatnego rozpuszczalnika. I choć z jego pomocą łatwo usunąć taśmę, może on również zniszczyć delikatny mebel. Oddziaływanie na jego powierzchnię warto więc sprawdzić w mniej widocznym miejscu.

jak zmyć taśmę dwustronną

Jak usunąć taśmę klejącą dwustronną z okna?

Usunięcie taśmy z okna to również nie takie łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Aby usunąć resztki kleju, musimy włożyć nieco pracy w całe przedsięwzięcie. Z usunięciem taśmy klejącej z szyby doskonale poradzić sobie powinien alkohol. Dzięki swoim właściwościom, jest on w stanie usunąć taśmę, nie niszcząc powierzchni okna. Resztek taśmy dwustronnej z okiennej szyby na pewno nie wolno zdrapywać papierem ani też szpachelką. W przypadku usuwania taśmy z okna, można również użyć wspomnianych już wcześniej sposobów, jak np. woda z mydłem lub suszarka. Z kolei przypadku usuwania taśmy z ram okiennych, można spróbować użyć również zmywacza do PCV.

Taśma malarska – jak ją usunąć?

Taśma malarska wykorzystywana jest podczas niemalże każdego remontu. Pozwala ona uchronić różne powierzchnie przed zabrudzeniem. Bezpieczne usuwanie taśmy malarskiej powinniśmy rozpocząć od łagodnych środków, by następnie przechodzić do bardziej restrykcyjnych metod. Aby delikatnie usunąć taśmę malarską, można zastosować wodę z mydłem. Detergent ten pozwoli usunąć taśmę montażową czy malarską, nie uszkadzając powierzchni. Można również próbować oderwać taśmę, podgrzewając ja strumieniem ciepłego powietrza. W marketach budowlanych dostępne są również produkty, służące do usunięcia resztek taśmy w bezpieczny sposób. Warto skorzystać z nich, gdy domowe sposoby na usuwanie taśm malarskich zawiodą.

taśma dwustronna jak odkleić

Jak zdjąć taśmę dwustronną?

Abu usunąć dwustronną taśmę, najlepszym pomysłem będzie podgrzanie jej suszarką do włosów. Dzięki temu resztki kleju nie pozostaną na czyszczonej z taśmy powierzchni.

Jak usunąć taśmę dwustronną piankową ze ściany?

Aby usunąć resztki taśm, można spróbować zdrapać je szpachelką. Należy to jednak robić bardzo delikatnie, by nie uszkodzić powierzchni ściany.

Jak usunąć taśmę dwustronną z mebli?

Dobrym rozwiązaniem problemu, jak odkleić taśmę z mebli, będzie użycie alkoholu, który rozpuści klej.

Redakcja

Polecane

Przyścienny odpływ liniowy – poznaj zasadę jego działania i praktyczne wskazówki montażowe

Przyścienny odpływ liniowy – poznaj zasadę jego działania i praktyczne wskazówki montażowe

GFI – Wykonujemy przemysłowe instalacje ogrzewania i wentylacji!

GFI – Wykonujemy przemysłowe instalacje ogrzewania i wentylacji!

Jak Wykonać Solidne Połączenia Narożne za Pomocą Łączników Domino

Jak Wykonać Solidne Połączenia Narożne za Pomocą Łączników Domino

Jakie są najbardziej ekologiczne rozwiązania w technice grzewczej?

Jakie są najbardziej ekologiczne rozwiązania w technice grzewczej?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + pięć =