Jak oświadczyć się mężczyźnie? Praktyczne wskazówki i sprawdzone rozwiązania

Jak oświadczyć się mężczyźnie? Praktyczne wskazówki i sprawdzone rozwiązania

Romantyczna kolacja w blasku świec, lampka szampana i pierścionek zaręczynowy wręczany ukochanej kobiecie – taki przebieg zaręczyn wyobraża sobie większość z nas. Tradycyjne oświadczyny rządzą się swoimi prawami, niezachwianymi już od wielu lat. A co w sytuacji, gdy mężczyźnie wcale nie śpieszy się do zorganizowania takiego przedsięwzięcia? Czy kobiecie wypada zainicjować oświadczyny? Jeśli zastanawiasz się właśnie, jak oświadczyć się mężczyźnie, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych pomysłów!

Oświadczyny kobiet – nowy trend czy fanaberia?

Zgodnie z tradycją oświadczyny powinny przebiegać według utartego schematu. Tradycyjny pierścionek zaręczynowy powinien być wręczany swojej ukochanej przez klęczącego mężczyznę, wyznającego miłość do grobowej deski. Coraz częściej jednak słyszy się również i o innych zaręczynach. Oświadczyny kobiet stają się coraz bardziej popularne. Nazywane są one irlandzkimi, bowiem zgodnie z tradycją irlandzką kobieta może oświadczyć się mężczyźnie 29 lutego, czyli co cztery lata. Pomimo tego, że irlandzkie oświadczyny zaczynają budzić coraz większe zainteresowanie, w naszym społeczeństwie wciąż dominuje tendencja, że to właśnie mężczyzna prosi kobietę o rękę.

jak oswiadczyc sie chlopakowi

Co dać mężczyźnie zamiast pierścionka?

Wybór pierścionka zaręczynowego to z reguły domena mężczyzn, którzy planując zaręczyny dokonują takiego właśnie zakupu. Co jednak z zaręczynowymi pierścionkami, gdy to właśnie kobieta prosi mężczyznę o rękę? W chwilach takich wyjątkowych oświadczyn, lepiej postawić na inny rodzaj biżuterii. Najważniejsze pytanie można zadać ukochanemu, wręczając mu np. wyjątkowy łańcuszek. Można pozwolić sobie na zakup dwóch, po jednym dla każdej strony. Będą one łączyć się ze sobą, przypominając o gorącym uczuciu. Jeśli to właśnie kobieta oświadcza się mężczyźnie, może ona wybrać również zegarek z grawerem. Warto jednak postawić na wyjątkowe pierścionki zaręczynowe, które będą pasować również i na męski palec.

jak oświadczyć się facetowi

W jaki sposób oświadczyć się ukochanemu?

Wybór pierścionka zaręczynowego można pozostawić dla mężczyzny. Jeśli moment zaręczyn planuje jednak kobieta, należy przygotować dla ukochanej osoby coś specjalnego. I choć mężczyzna planujący oświadczyny ma pozornie nieco łatwiejsze zadanie, kobieta może również zorganizować wyjątkowe wydarzenie dla ukochanej osoby. Jak oświadczyć się mężczyźnie? Podpowiadamy kilka pomysłów.

Zorganizuj romantyczną kolację i tradycyjne zaręczyny

Pewne rzeczy nigdy nie wychodzą z mody. Zarówno oświadczyny mężczyzny, jak i oświadczyny kobiet wciąż mogą odbywać się w trakcie romantycznej kolacji przy świecach. Jeśli chcesz prosić o rękę swoją drugą połówkę, ugotuj coś pysznego. Możesz postawić na ulubione danie swojego partnera lub też przygotować kulinarną niespodziankę. Myśląc o romantycznych oświadczynach nie zapomnij również o świecach, delikatnych kadzidełkach oraz symbolicznej lampce szampana, wypitej na poczet wszystkich lat, spędzonych jako małżeństwo. Mężczyźni wręczają ukochanym pierścionek zaręczynowy, przyklękając na jedno kolano. Kobieta może jednak zrezygnować z tego kroku, wręczając ukochanemu pierścionek na stojąco.

jak oświadczyć się mężczyźnie

Nakręć filmik

Myśląc o romantycznych oświadczynach na ogół nie mamy na myśli nagrywania filmików i wyznawania miłości w formie wirtualnej. Czasy jednak zmieniają się w bardzo szybkim tempie, więc i filmik dla ukochanej osoby nie powinien już nikogo dziwić. Możesz stworzyć go samodzielnie, wypowiadając do kamery wszystkie słowa, które chcesz powiedzieć swojemu partnerowi w tej chwili. Możesz również poprosić o pomoc przyjaciół, by razem z nimi stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Co ważne, takie oświadczyny ukochanej osoby zostaną z Wami już na zawsze, jako pamiątka przechowywana w pamięci telefonu lub na dysku komputera. Zaręczynowymi pierścionkami możecie wymienić się tuż po obejrzeniu filmiku, choć możesz wyciągnąć przygotowany łańcuszek czy zegarek już nieco wcześniej.

Zaszalej w kuchni…

Jeśli chcesz nadać oświadczynom kobieta-mężczyzna formę, łączącą w sobie nieco tradycji i nowoczesności, zaszalej nieco w swojej kuchni. Przygotuj dla ukochanej osoby coś naprawdę wyjątkowego. Jeśli zakochani chcą spędzić nieco czasu we dwoje, posiłek można przyrządzić w domu czy mieszkaniu. Ciekawym pomysłem będzie również zorganizowanie pikniku w spokojnym, cichym miejscu. Tam można poprosić o rękę swoją drugą połówkę, racząc się np. przepysznym sushi, słodkim ciastem i oczywiście lampką szampana, będącą ukoronowaniem podniosłej chwili. Jeśli myślisz o romantycznych oświadczynach, rozsyp wokół stołu płatki róż, zadbaj o nastrojową muzykę w tle i delikatny zapach kadzidełek. Jeśli planujesz plenerowe oświadczyny warto mieć alternatywę na wypadek załamania pogody.

jak się oświadczyć mężczyźnie

…lub na koncercie

Mężczyzna planujący zaręczyny wybiera na ogół klimatyczną knajpkę czy restaurację, zacisze własnego domu lub interesujące miejsce, będące celem wspólnej podróży. Jeśli natomiast chcesz zaskoczyć swojego ukochanego w tym wyjątkowym momencie, zaproś go na koncert zespołu, który lubicie lub też takiego, który jest jego ulubioną kapelą. Gdy zacznie on grać romantyczną, nastrojową balladę, wyznaj partnerowi miłość i poproś o zostanie Twoim mężem. Pamiętaj jednak, aby przejrzeć repertuar zespołu, by nie okazało się, że jest on raczej daleki od romantycznego nastroju. Podczas skocznych numerów raczej trudno o chwilę na tego rodzaju wyznania.

oświadczyny dziewczyny

Jak poprosić faceta o rękę?

Kobiece oświadczyny stają się coraz bardziej popularne. Jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, zorganizuj tradycyjną kolację przy świecach lub zaproś go na koncert ulubionego zespołu, by w rytm romantycznej piosenki wyznać mu swoje uczucie i prosić o rękę.

Czy wypada oświadczyć się mężczyźnie?

Zgodnie z tradycją, mężczyźnie można oświadczyć się tylko w roku przestępnym. Wynika to z irlandzkiej legendy. Zresztą oświadczyny kobiet bywają nazywane właśnie irlandzkimi.

Co się daje facetowi na oświadczyny?

Oświadczyny kojarzą się z pierścionkiem zaręczynowym. W tym przypadku warto jednak zamienić go na łańcuszek lub zegarek z pamiątkowym grawerem.

Redakcja

Polecane

Jak uszyć prześcieradło z gumką? Ciekawe pomysły

Jak uszyć prześcieradło z gumką? Ciekawe pomysły

Jak prać czapkę z daszkiem? Skuteczne metody

Jak prać czapkę z daszkiem? Skuteczne metody

Jaki obrus na okrągły stół wybrać?

Jaki obrus na okrągły stół wybrać?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dziewięć =