Czy zimą trawnik nie ulegnie zniszczeniu?

Czy zimą trawnik nie ulegnie zniszczeniu?

Sztuczna trawa cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób, które posiadają własny ogród. Nie wymaga ona bowiem czasochłonnej oraz kosztownej pielęgnacji. Do utrzymania idealnego wyglądu sztucznej trawy wystarczy regularne szczotkowanie oraz usuwanie zabrudzeń przy użyciu wody z detergentem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wymianę prawdziwego trawnika na sztuczny. Jak wygląda założenie trawnika i dlaczego sztuczna trawa do ogrodu to dobry pomysł? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Sztuczna trawa ogrodowa – czym właściwie jest?

Sztuczna trawa jest czymś w rodzaju wykładziny do ogrodu. Swoim wyglądem przypomina ona prawdziwą trawę. Swój wygląd zawdzięcza materiałom wykorzystanym w procesie produkcji. Sztuczną trawę wykonuje się bowiem z polipropylenu lub polietylenu. Jest to świetnia alternatywa dla wszystkich osób, które pragną mieć w swoim ogrodzie estetycznie wyglądający trawnik, jednak nie mają wystarczająco dużo czasu na jego pielęgnacje. Sztuczna trawa może okazać się również jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy warunki glebowe nie pozwalają na odpowiedni rozwój naturalnej trawy.
Historia sztucznej trawy sięga lat 60. XX wieku. Wówczas pierwszy raz wykorzystano ją jako podłoże do gry w baseball. Nie zyskała ona jednak uznania wśród sportowców, którzy narzekali na zbyt niską wytrzymałość sztucznej murawy oraz krótkie źdźbła trawy. Bardzo dużą wadą takiej sztucznej trawy było również to, że układano ją bezpośrednio na betonie, co powodowało ryzyko groźnych urazów. Z czasem technologia produkcji sztucznej trawy mocno się rozwinęła. Źdźbła trawy stały się wyższe, a sama trawa była bardziej wytrzymała i zyskała nowe zastosowania. Pełniła ona m.in. funkcję trawników w ogrodach. Aktualnie do produkcji wykorzystuje się materiały syntetyczne, które zapewniają sztucznej trawie naturalny wygląd oraz dużą wytrzymałość na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Czy sztuczna trawa podczas zimy nie ulegnie zniszczeniu?

Wiele osób, które decydują się na zakup sztucznej trawy do ogrodu, zastanawia się, czy nie ulegnie ona zniszczeniu pod grubą warstwą śniegu. Otóż w tej kwestii nie ma powodów do obaw. Sztuczna trawa wykazuje dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przywrócenie jej odpowiedniego wyglądu po zimie jest stosunkowo łatwe i tanie. Wystarczy jedynie pozbyć się z trawnika wszelkich zanieczyszczeń, takich jak liście czy chwasty, a następnie umyć go przy użyciu wody z detergentem. Następnie umyty i wysuszony trawnik należy wyszczotkować przy pomocy szczotki z miękkim włosiem, aby przywrócić mu naturalny wygląd.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa cieszy się bardzo dużym uznaniem, ponieważ jej pielęgnacja jest łatwa i tania, w odróżnieniu od naturalnych trawników, które wymagają koszenia, podlewania oraz nawożenia. Sztuczną trawę wystarczy regularnie szczotkować oraz usuwać z niej na bieżąco wszystkie zabrudzenia. Do pielęgnacji sztucznego trawnika w większości przypadków wystarczy woda z detergentem oraz szczoteczka z miękkiego włosia.

Redakcja

Polecane

Zielone Korzyści: Jak Rośliny Doniczkowe Wzbogacają Nasze Domy

Zielone Korzyści: Jak Rośliny Doniczkowe Wzbogacają Nasze Domy

Poradnik jak urządzić wnętrze!

Poradnik jak urządzić wnętrze!

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + siedemnaście =