Praca w opiece seniora w Niemczech. Wyjazd na własną rękę czy współpraca z agencją?

Praca w opiece seniora w Niemczech. Wyjazd na własną rękę czy współpraca z agencją?

Branża opiekuńcza w Niemczech oferuje różnorodny wybór ofert pracy. Opieka osób starszych to lukratywne zajęcie, które zapewnia nie tylko pieniądze, ale i bezpieczeństwo. Czynnikiem wpływającym na ten stan jest między innymi duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w Niemczech. Liczba seniorów powyżej 80. roku życia w Niemczech to niemal 6 milionów. Całkowita liczba seniorów sięga już blisko 18 milionów. Oznacza to, że oferty pracy w opiece na polskim rynku będzie coraz więcej. Jaki sposób na znalezienie pracy w Niemczech jest najlepszy? Zaufać firmie zajmującej się organizacją pracy w Niemczech czy wyjechać samodzielnie?

Organizacja samodzielnego wyjazdu w opiece osób starszych w Niemczech

Wyjazd na własną rękę najczęściej oznacza pracę bez legalnej umowy. Choć oferty bez agencji często kuszą wysokimi zarobkami, niestety jest to ryzyko braku wypłaty zarobionych pieniędzy. Brak umowy oznacza również brak składek i ubezpieczenia. Opiekunka musi zadbać o te kwestie samodzielnie. Umowa to ważny dokument, który reguluje między innymi czas i miejsce i pracy oraz wysokość zarobków. Znajduje się w niej także wykaz obowiązków opiekunki osób starszych. Brak jej posiadania oznacza, że powinności opiekunki pozostają nieuregulowane.

Ważną kwestią jest także niemieckie prawo. Na jego postawie praca bez umowy w Niemczech jest nielegalna, a za jej podjęcie grozi konsekwencjami. Za pracę na czarno w Niemczech możemy dostać wysoką karę pieniężną lub zakaz pracy. W niektórych przypadkach może to oznaczać wydalenie z kraju.

Jak wygląda praca z agencją opieki?

Agencje opiekuńcze zajmują się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Ze względu na rosnącą popularność branży takich firm na rynku pojawia się coraz więcej. Nie wszystkie z nich są uczciwe. Warto więc poświęcić czas na dokładną weryfikację przyszłego pracodawcy. W jaki sposób tego dokonać? Dobrym sposobem jest sprawdzanie opinii innych opiekunek i opiekunek.

Przykładem rzetelnego pracodawcy jest jeden z liderów w branży – firma Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się całościową organizacją pracy w opiece. Firma proponuje bardzo dobre warunki pracy i płacy. Średnia pensja w tej firmie oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo praca w opiece z firmą Veritas umożliwia skorzystać z pakietu premii i bonusów. Szukasz zaufanego pracodawcy? Sprawdź najnowsze oferty dla opiekunek osób starszych w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Redakcja

Polecane

Co może zaproponować agencja SEO?

Co może zaproponować agencja SEO?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 14 =