Ocieplanie pianką Pur – co należy wiedzieć?

Ocieplanie pianką Pur – co należy wiedzieć?

Podczas budowania nowego domu trzeba pamiętać o szeregu niezwykle istotnych spraw. Zadbać trzeba o odpowiednie materiały budowlane, terminy realizacji poszczególnych etapów budowy czy też oczywiście szereg formalności. Co jednak bardzo istotne, krytycznie ważne jest zastosowanie odpowiedniego ocieplenia. Specjaliści od jakiegoś czasu jednogłośnie przyznają, że zdecydowane najlepiej wykonywać ocieplanie pianką PUR.

Czym jest pianka PUR?

Z jakiego powodu tak ważne jest ocieplanie poddaszy, podłóg i innych elementów konstrukcyjnych budynku? Jak się okazuje, to właśnie przez dach w głównej mierze tracone jest ciepło z domu. Rzecz jasna duży wpływ na jego utratę mają także podłogi i ściany, lecz w przeważającej większości to właśnie dach stanowi największy problem. Nic więc dziwnego, że to właśnie poddasze jest zwykle najlepiej ocieplone.
Jeszcze do niedawna powszechnie wykorzystywało się do ocieplania poddaszy i podłóg wełnę mineralną. Pomimo tego że cechuje się ona dość dobrymi właściwościami termicznymi, ma także szereg bardzo poważnych wad, na czele z bardzo długim czasem układania. Nic więc dziwnego, że tak ogromną popularność zdobywa jej główny konkurent, czyli pianka poliuretanowa. Jest to specjalna substancja, która nakładana jest metodą natryskową na właściwie każdą powierzchnię. Po jej nałożeniu pianka zaczyna pęcznieć, szczelnie wypełniając nawet najdrobniejsze szczeliny.

Najważniejsze zalety pianki PUR?

Jak więc widać, główną zaletą takiej pianki jest to, że można ją bardzo szybko położyć i pokryć nią każdą powierzchnię. O ile montaż wełny mineralnej na przeciętnym poddaszu może zająć nawet kilka do kilkunastu dni, tak pokrycie poddasza pianka to zwykle kilka godzin.
Oczywiście na tym nie kończą się zalety tego rozwiązania. Oprócz dużej szybkości montażu ocieplanie pianką pur daje również rewelacyjne właściwości termiczne. Dzięki temu dom jest doskonale ocieplony i możliwe jest znaczne zredukowanie kosztów ponoszonych na ocieplenie.
Czy to koniec zalet takiej pianki? Oczywiście nie, ponieważ cechuje się ona także bardzo niską wag, więc nie obciąża konstrukcji dachu, jest bardzo trwała, nie ulega degradacji z wiekiem, a także jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt i alergików.

Jak wygląda ocieplanie pianką poliuretanową?

Jak więc widać pianka poliuretanowa to naprawdę rewelacyjny produkt, który swoimi zaletami okazuje się lepszy niż wełna i każda inna stosowana metoda ocieplania. Warto się teraz dowiedzieć jak wygląda proces jej nakładania. Jak to dokładnie przebiega?
Podstawową sprawą, od której trzeba zacząć, jest wybranie dobrej firmy. Jeśli szuka się kogoś na Śląsku, a w szczególności w Częstochowie, polecana jest firma PUR Project, która ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu takiego ocieplenia.
Jak zatem wygląda cały proces? Jak się okazuje, jest to naprawdę proste — przy pomocy specjalnych maszyn natryskowych pianką pokrywane są poszczególne powierzchnie i następnie pozostawione zostają na krótką chwilę. W tym czasie pianka pęcznieje i pokrywa każdą szczelinę. Dodatkowo w ciągu zaledwie kilku minut pianka się utwardza i zaczyna izolować powierzchnię przed utratą ciepła.

Redakcja

Polecane

Przyścienny odpływ liniowy – poznaj zasadę jego działania i praktyczne wskazówki montażowe

Przyścienny odpływ liniowy – poznaj zasadę jego działania i praktyczne wskazówki montażowe

GFI – Wykonujemy przemysłowe instalacje ogrzewania i wentylacji!

GFI – Wykonujemy przemysłowe instalacje ogrzewania i wentylacji!

Jak Wykonać Solidne Połączenia Narożne za Pomocą Łączników Domino

Jak Wykonać Solidne Połączenia Narożne za Pomocą Łączników Domino

Jakie są najbardziej ekologiczne rozwiązania w technice grzewczej?

Jakie są najbardziej ekologiczne rozwiązania w technice grzewczej?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =